Je to prosté. Ti, kdo půjčky nabízejí, by neradi riskovali, že už se s půjčenými penězi nikdy neshledají, a tak nejednou kladou i velice přísné požadavky na kvality žadatele, jenž jim nedokáže vyhovět. A pak má smůlu.
Ovšem nikdy není vše ztraceno, pokud tedy člověk není beznadějně ztracen, pokud není až na úplném dně. I těm velice komplikovaným případům totiž může pomoci hypotéka bez registru.

Hlavní předností tohoto nebankovního produktu je to, že se zde peníze poskytují proti zástavě nějaké nemovitosti. Žadatel tedy nabídne nějaký dům, byt, chatu, komerční objekt, pozemek a podobně coby zástavu a za to se mu dostane až sedmdesáti procent odhadní ceny této nemovitosti. To však jedině za situace, kdy dokáže vyhovět i dalším dvěma požadavkům, tedy má alespoň takové příjmy, z nichž by dokázal hradit aspoň ty nejnižší možné splátky, a má nanejvýš takový záznam v registrech dlužníků, jenž nebude v budoucnu komplikovat splácení.
Je-li to zmíněné splněno, stačí jednoduše vyplnit formulář na internetu, poslat několik snímků zmíněné nemovitosti e-mailem nebankovní společnosti k posouzení a potom jenom vyčkat, až žadatele kontaktuje zástupce poskytovatele a probere s ním vše do posledního detailu.

A pak může být podepsána smlouva a požadovaná částka převedena na žadatelův účet, to vše ve velice krátkém čase a za podmínek, jež jsou flexibilní a dokážou tak uspokojit obě strany. Protože s nebankovní společností se dá domluvit, ta se snaží vyhovět. Na rozdíl třeba od bank, jež mají jednoznačně daná pravidla, od nichž se nelze v žádném případě odchýlit.