Na vesnici bez auta?

V dnešní době je hodně in ekologie a je dokázané, že auta zrovna ekologická nejsou. Pokud bydlíte na vesnici, jsou auta téměř nutností. Jak ale fungovat na vesnici bez auta? A jak si život bez auta co nejvíce ulehčit?
Auto je dnes již samozřejmostí a většinou jsou v domácnostech i dvě. Pokud jste se rozhodli si auto prostě nepořizovat nebo se jej zbavit, připravte se, že vás doprava bude stát více času ale pro změnu méně peněz. Pokud žijete ve městě, pak to v podstatě nemusíte vůbec řešit, dostanete se všude pomocí MHD. Na vesnici je to trochu složitější ale pořád to jde.
stará lokomotiva
1. Pokud se na vesnici stěhujete
Pohlídejte si, aby ve vesnici, do které se stěhujete, byly adekvátní spoje do města, kde pracujete. Může se vám totiž lehce stát, že budete dojíždět i hodinu a déle do práce. Snažte se tedy volit tak, abyste dojížděli maximálně tu hodinu, i tak to bude až dost. Samozřejmě ještě můžete zvolit spolujízdu s někým, kdo auto má.
auto cadillac
2. Sportem ušetříte čas
Jezdíte rádi na kole? Bingo! Nejjednodušší způsob přepravy do práce a z práce je na kole. Během jízdy si provětráte hlavu, vyčistíte myšlenky, promyslíte práci, odpočinete si, odreagujete se, nastartujete se… Prostě ideální čas pro vás, který smysluplně využijete na cestu do práce. Já takhle dojížděla do práce od března do října dva roky a krom toho, že jsem byla spokojenější, jsem také zhubla jenom díky dojíždění 8kg. Takže šup do sedla a jedeme!
nohy cestujících
3. Plánujte
Plánování vás nemine. Ono totiž není tak jednoduché spojit všechno s dojížděním. Kdo bude vyzvedávat děti ze školky? Budete stíhat dojet do práce v čas? Co když bude mít autobus zpoždění? Potřebujete jezdit v práci autem a bojíte se, že vyjdete ze cviku? To všechno musíte dopředu hodně promyslet, ale moje zkušenost je taková, že bez auta se dá v klidu přežít i na vesnici. Jenom se toho nebát