Tiffany, šperky nejen k snídani

Tiffany otevřel svoji nejznámější prodejnu šperků v New Yorku na rohu Fifth Avenue a 57. ulice na Manhattanu v roce 1940 a jednu dobu byl výhradním dodavatelem šperků pro ruskou carskou rodinu. Firmu založili Charles L. Tiffany a John B. Young v roce 1837, to se ovšem specializovali na papírenský průmysl, až v roce 1853 převzal nad společností kontrolu Charles a začal klást důraz na šperky. Kromě luxusních diamantových šperků zde můžeme koupit i porcelán, křišťál, mincovní stříbro, hodinky, parfémy, lahve na vodu nebo osobní doplňky či vybrané kožené zboží.
pouzdro tiffany
Dnes jejich prodejny najdeme ve velkých městech po celém světě. Již v době svého vzniku společnost jasně označila své výrobky cenou, aby nebylo možné smlouvání o ceně, které bylo v té době běžnou praktikou při prodeji a nákupu zboží. Také prodávali pouze za hotové a nic nedávali na úvěr, což bylo v tehdejší ztížené sociální době také raritou. Ze svého New Yorského obchodu vybudovali naprosto speciální místo, které je typické svým žulovým exteriérem a typickými okenními výlohami. Před obchodem a v něm se natáčelo mnoho slavných filmů, včetně toho nejznámějšího – Snídaně u Tiffanyho s Audrey Heburnovou v hlavní roli. Budova je také zapsána v Národním registru historických míst ve Spojených státech.
obchod u Tiffanyho
Ovšem svůj úplně největší obchod Tiffany otevřel ve městě Tysons Corner ve Virginii, který má rozlohu 1350 metrů čtverečních. Od roku 2004 se společnost Tiffany v některých svých obchodech zaměřuje pouze na prodej perlových šperků, místo těch diamantových. Ovšem tento tah nebyl příliš šťastný a už po pěti letech tento řetězec museli z ekonomických důvodů uzavřít. Jelikož o perlové šperky nebyl takový zájem jako o diamanty. Dnes má společnost Tiffany své obchody ve 25 zemích po celém světě a roční obrat firmy se pohybuje kolem čtyř miliard dolarů. Ovšem více než polovinu příjmů společnost získává stále ještě v USA.