Začněte s tím, proč chcete být úspěšní

Neměla by to být pouze vidina zisku nebo více volného času, když měníte svůj život a pouštíte se hledat novou práci či začínáte s rozjezdem vlastní firmy. Je pravděpodobné, že obou těchto věcí časem dosáhnete, z počátku vaší kariéry se ovšem mohou zdát v nedohlednu.
analyzování lidí
Proto je lepší soustředit se něco jiného, co by hned v počátku změny mohlo měřit vaši úspěšnost. Stanovte si nějaký cíl, díky kterému změříte svůj úspěch. Stačí jeden, ale klidně jich může být víc. Příklad takového cíle může být, že se budete do práce těšit. Těšit se můžete například z toho důvodu, že vám práce dává životní smysl, že máte skvělé kolegy nebo protože jste konečně dosáhli na vysněnou pozici a jste spokojení. Štěstím v této podobě můžete měřit svou úspěšnost. Pokud máte cíl, aby vás práce bavila a těšila, napište si svou představu a najděte odpovídající práci.
Další příklad vhodného cíle může být, že si práci nikdy nebudete nosit s sebou domů. Od začátku vaší kariéry v nové firmě to potom nedělejte. Dá vám to více času na rodinu, přátele, zábavu i osobní rozvoj. Nebo pokud například přemýšlíte o novém přírůstku do vaší rodiny, motivací a měřítkem vašeho úspěchu může být zabezpečení dalšího dítěte.
dokumenty na deskách
Váš úspěch se díky těmto cílům bude snáze měřit a vy sami uvidíte, jakou změnu vám přinesly nová práce či podnikání. Další váš krok by měl obnášet zjistit, co budete muset obětovat. Určitě nové zaměstnání či vlastní podnik přinesou i nějaké nepříjemné chvíle. Zjistíte, že v něčem byla lepší bývalá práce. Takové pocity jsou normální, zvlášť pokud jste měli jiné představy. Pokud ovšem problémy trvají či se stupňují a vy práci obětováváte stále více, může to být jasným signálem špatné volby.
Pokud se vámi sepsané věci nezlepší, doporučili bychom změnu přehodnotit. Možná nejste na té pravé cestě k úspěchu. Je lepší vycouvat po několika měsících. Po delší době vám hrozí krach nebo osobní vyhoření.