Dovolená s nádechem tajemna

Letos to na vyhazování z kopýtka jaksi nevypadá. Možná budou mnozí muset zapomenout na dovolenou u moře, a rozhodnout se strávit volný čas u nás. Nemusíte ale zoufat, u nás je tolik zajímavých míst a lokalit, že si určitě vyberete něco, co vaši dovolenou promění v nezapomenutelné zážitky.

Pozor na lesy

Pokud neholdujete sportování ani nepolykáte kilometry na kole či pěšky, možná by vás mohlo zajímat hledání a objevování záhadných míst. A že takových míst u nás je. Představte si, že u nás můžete potkat paranormální entity, tedy přeloženo do češtiny různá strašidla, bílé i černé paní a duchy. Můžete navštívit hroby upírů, nebo obětní místa, ze kterých se prý dodnes ozývá zoufalé výkřiky obětovaných lidí. Mám na mysli jeskyni Býčí skálu v Moravském krasu.

Pokud nemáte zájem o setkání s duchy, možná budete chtít zažít trochu strachu. Jsou u nás lesy, kde to je nějaké divné. Ovane vás chlad, přidá se z ničehož nic tíseň. Uslyšíte divné zvuky, budete mít pocit, že vás sledují něčí oči. Nikoho však neuvidíte. Do takového lesa nevstupujte sami. Dost lidí, kteří to udělali, nevyvázli živí. Jiní se třeba objevili až po mnoha hodinách. Oni však žádný časový posun nepocítili. Ty lesy se jmenují Branišovský les a Pánova Březina.

Na druhou stranu návštěva takového hradu jakým je Lemberk, nebo Sovinec či Houska, mohou být opravdovým adrenalinovým zážitkem. Na Housce je údajně vstup do pekla. Celý hrad je prapodivně stavěný. Jako by měl chránit před tím, co je uvnitř, než že by se měl bránit před útoky zvenčí.

V Pánové březině se zjevuje strašný černý pes

Na Sovinci prokazatelně straší a dějí se divné věci. Průvodci vám budou jistě vyprávět vlastní pozorování. A co teprve hrad Lemberk. Tam proti duchům zasahovala dokonce Policie. Byla přizvána kastelánkou, která v opuštěném hradě, v uzamčené místnosti slyšela kroky a posouvání nábytku. To samo o sobě nebylo ani tak nic zvláštního, ale pak se ozvala hra na klavír.

Policisté si dovezli skvěle vycvičeného služebního psa. Výsledek byl tristní. Psovi se u dveří do oné místnosti zježila srst, zakňučel a vytrhl se psovodovi z ruky. Utekl ven z hradu, kde pak způsobně čekal u policejního auta.