Dovolená v Karibiku

Dovolená v Karibiku

Letní dovolená. Je to o odpočinku, nádherném průzračném moři. Skvělé jídlo, pohostinní lidé a klid. Super krásný hotel, písčitá pláž a super hudba. Nebo si to snad někdo z vás představuje jinak? Já určitě potřebuji k letní dovolené moře. A prostě podle mě je nejdokonalejší Karibik. A to jednoznačně a jeho moře. Není to sice úplně nejlevnější záležitost, ale určitě stojí za to. A vzpomínky vám zůstanou na celý život. Karibské ostrovy jsou rozsáhlé a mezi úplně ty nejznámější patří: Kajmany, Jamajka, Kuba, Portoriko, Dominika, Martinik, Bahamy, Barbados a v neposlední řadě taky Roatán.

Karibik

Karibské pobřeží se nachází v tropickém území a omývá ho úchvatné Karibské moře. Jsou tu tři hlavní skupiny ostrovů: Velké Antily, Malé Antily a ostrovy Středoamerického pobřeží. Z jižní strany je lemován státy Venezuela a Kolumbií a od Tichého oceánu je oddělen Panamskou šíjí. A státy Panamou a Kostarikou. Karibik je spojen s nádherným a průzračným mořem. Azurově modrou oblohou a dlouhými, bílými písčitými plážemi. Například souostroví Bay Islands. Skládá se z malebných ostrovů jako je Roatán, St. Helena, Utila, Marat, Barbareta a Cayos Cochinos. Jsou naprosto odtržené od turistických tras.

St Lucia

A mohly se tak vyvíjet podle svého uvážení a naprosto volně. Dnes jsou snem a zájmem zároveň pro mnoho potápěčů, milovníků starého a svobodného života. Protože se tady čas na několik desítek let zastavil. Největší z těchto ostrovů je Roatán. Osídleno je zatím jen pouhých 15 procent ostrova. Zbytek je zastoupen jen úchvatnými zelenými plochami. Maximálně tu najdete pár zemědělských políček a pozemků. I když v posledních letech se tu rozjel docela veliký investorský souboj. Každý by chtěl vlastnit aspoň kousíček tohoto ráje na zemi. Na ostrově je zakázáno stavět veškeré vysoké budovy a zakázány jsou veškeré stavby na pobřeží. Místní obyvatelé si to tu obratně střeží. Nedostane se sem jen tak někdo. Ať si vyberete jakýkoliv ostrov nebudete nikdy zklamáni. Ale aby jste se chtěli vůbec někdy vrátit.