Investicí k finanční nezávislosti

Finanční nezávislost je pojem, který je známý spíše těm finančně gramotným z nás. Jedná se o stav, kdy nemusíme řešit, zda si danou věc můžeme dovolit či nikoliv, ale prostě si ji koupíme. Neřešíme, zda můžeme jet na dovolenou, zajít si na večeři nebo si dopřát daný zážitek. Tento stav je ale velice těžko dosažitelný. Většinou žijeme od výplaty k výplatě a doufáme, že nám peníze vystačí do dalšího výplatního termínu.
Pro získání finanční nezávislosti existuje spoustu cest. Některé jsou snazší a jiné zase méně. V každém případě platí, že rychlého zbohatnutí není možné dosáhnout bez toho, aniž bychom si zašpinili ruce.
grafy obchodování.jpg
Proto je lepší volit variantu náročnější ale poctivější cesty. Zde se nám nabízí několik variant, jak přijít k penězům. Jelikož všichni navštěvujeme zaměstnání a máme stabilní příjem není nic lepšího než si odkládat určitou část jako pomyslnou rezervu. Za tímto účelem je nejlepší využít spořících účtu. Ty sice nenabízejí převratný úrok, ale dostatečně naše finance pokryjí před znehodnocením inflací.
V rámci spořících účtů jsou hitem posledních let podílové fondy. Ty se nabízí jako párové ke spořícímu účtu. Zde investujeme do tzv. podílových listů. Nakoupíme určitý podíl listů a své finance svěříme do rukou bankéři. Ten následně naše peníze investuje do méně či více riskantních obchodů. O jak velký risk se bude jednat je pouze na nás. Vždy platí, že větší risk znamená větší zisk.
iphone a macbook.jpg

Investování však nekončí podílovými listy. Můžeme využít komoditních či akciových trhů, kde je ovšem zapotřebí sledovat celkový vývoj a průběh.
Hitem posledních let byl blockchain. Tedy virtuální měna, která není svazována žádnou bankou. Mezi nejznámější z nich se řadí hlavně bitcoin, jehož hodnota v prosinci 2017 dosáhla hodnoty 300 000 Kč. Tento typ investice byl založen pouze na popularitě, tudíž si člověk musel řádně rozmyslet, zda investovat či nikoliv, jelikož jsme mohli jeden den vydělávat statisíce a druhý jsme mohli přijít o vše.