Jak sehnat družstevní bydlení

Naprostá většina z nás ve svém životě jednoho dne vyletí z rodného hnízda a postaví se na vlastní nohy. Je to naprosto přirozené a potká to každého, snad jedině s výjimkou nějakých extrémních mamánků nebo lidí, kteří tak neučiní z toho prostého důvodu, že ve své situaci nemají kam jít.

Opuštění rodného hnízda ale znamená potřebu najít si nějaké to nové místo k životu. Není žádoucí opustit dosavadní domov a skončit na ulici či pod mostem, je třeba najít si nějaké to své nové bydlení. A to pochopitelně není v dnešní společnosti jednoduché. Ne proto, že by se byty či domy nedaly sehnat, ale proto, že jsou tyto vesměs cenově naprosto nedostupné. A jen málokdo z těch, kdo se chtějí někde nově zabydlet, má na to, aby si nějakou nemovitost koupil za své úspory.

indická měna

A jak se to tedy řeší? Často tak, že si lidé na pořízení vlastního bydlení půjčují, nechtějí-li se spokojit s provizoriem jménem podnájem. Lidé si berou hypotéky a za ty si své domy či byty pořizují, s tím, že až půjčené peníze po desítkách let splatí, bude ona pořízená nemovitost jejich. A do té doby ji při řádném splácení budou moci užívat, jako by už jejich byla.

indické bankovky

Jenže koupě bytu či domu do vlastnictví je i pak pro mnohé z našinců nedostupná. Pořád to stojí víc, než si mnozí z nás mohou dovolit. A když tak chce někdo bydlet aspoň jako ve svém, tedy když se spokojí s něčím, co je vlastnímu bydlení velice podobné, pomůže mu získat nebankovní hypotéka družstevní byt. Takovýto byt je totiž skoro jako vlastní, pouze s tím rozdílem, že zde člověk není majitelem přímo svého bytu, nýbrž určitého podílu na objektu, v němž se onen byt nachází. Což je v určitých ohledech jistá komplikace, a proto se podobná nemovitost dá sehnat levněji, a dosáhnou tak na ni díky nebankovní hypotéce i ti, kteří na vlastní bydlení nemají.

A kdo má zkušenosti, ví, že se i v takovém družstevním bytě skvěle žije.