Jak udržet svůj bazén dlouhodobě v pořádku?

Jak udržet svůj bazén dlouhodobě v pořádku?

Také Vás sužují velká letní horka? A chtěli byste si pořídit bazén, nebo ho již dokonce máte? Pokud člověk nehodlá trávit všechny letní měsíce u moře, nemá moc na vybranou, buď může chodit svlažovat tělo na koupaliště, snažit se vysoké teploty přežít doma nebo (pokud patří do skupiny šťastlivců s domem a zahradou) si pořídit vlastní bazén. Výběr bazénu je těžkým oříškem, nejprve vybrat nejlepší společnost, která má spolehlivé recenze a odvede kvalitní práci, dále velikost a typ bazénu, hloubku, zasazení do zahrady a další doplňky jako zastřešení či barvu.

Správné čištění

Když máte vybráno, je třeba společnost oslovit, vytvořit návrh, vykopat jámu, nechat bazén převézt a zabudovat, upravit okolí a napustit vodu. Jsou to měsíce těžké práce a rozhodování a teprve potom může přijít zasloužená odměna v podobě koupání a relaxace, společného času s rodinou, přáteli a známými. Jenže i tato pohoda s sebou nese určité povinnosti, aby voda zůstala průzračně čistá, musíte bazén pravidelně čistit. Kromě mechanického odstraňování velkých nečistot je potřeba si pořídit i tablety do bazénu nebo jinou formu prostředku, který zabrání vzniku a množení řas, sinic a dalších nepříjemností.

Průzračná voda

Velmi dobrou volbou jsou tablety, které kombinují více účinků dohromady, příkladem mohou být maximalistické multi tablety 5v1, které nezpůsobují alergické reakce a ekzémy, ale zároveň upravují hodnoty pH H a chloru, ničí řasy, brání zakalení a shlukují a odfiltrovávají nečistoty. Pokud si pořídíte podobný typ produktu, nebudete si muset již dokupovat žádné další prostředky a v případě nákupu velkého, např. padesátikilového balení, máte minimálně na jednu sezónu vystaráno. Pořídit si bazén a udržovat jej v pořádku, to je náročná práce, ale odměnou Vám bude krásný čas strávený společnými radovánkami s rodinou, domácí relaxace nebo třeba i velkolepá party u bazénu. Prodlužte životnost svého bazénu pravidelnou správnou péčí.