Lampa v obývacím pokoji

Obývací pokoj většinou slouží pro společné chvíle trávené s rodinou. Jedná se především o nejrůznější debaty, rozhovory, hraní stolních her, sledování televize, poslech hudby, oslavy svátků, narozenin, různých výročí, ale také o návštěvy širší rodiny a přátel.

obývací pokoj

Zapomínat bychom neměli ani sami na sebe, kdy si chceme během dne, především odpoledne a večer po příchodu z práce odpočinout a nabrat novou energii. Přečíst si časopis, noviny, knihu, vyluštit křížovku nebo se věnovat například ručním pracím – pletení, háčkování, zašívání. Pro tyto činnosti se velmi dobře hodí nějaký vybraný koutek s lampou či lampičkou – stolní nebo stojací, která vytvoří příjemnou atmosféru a pocit, že právě zde se cítíme být doma – nerušeně a v pohodě. Zároveň je tak celá rodina jakoby více pospolu, protože v obývacím pokoji jsou rodiče dětem více nablízku, než kdyby seděli někde ve vlastním pokoji či v pracovně za zavřenými dveřmi.

lampy v obýváku

Pokud nám vlastní pokoj nebo pracovna chybí, s takovou lampičkou dokážeme částečně vytvořit i pracovní prostor. Nabídka lamp a lampiček je velmi široká a pestrá, a proto si stačí jen vybrat tu pravou podle toho, co od ní očekáváme. Především se nám musí líbit, zároveň by se však měla i hodit právě do našeho obývacího pokoje. A to jak stylem provedení, barvou, velikostí, tak i materiálem. Pokud máme například obývák zařízený moderně, romantická lampička z vyřezávaného dřeva by se asi příliš do takovéhoto interiéru nehodila. Působila by přinejmenším rušivě. Důležité je také správné osvětlení daného prostoru u skříně, stolku, křesla, židle nebo gauče tak, aby splňovalo naše očekávání a zamýšlený účel pořízení. Máme představu vytvořit lampou jen jakousi slabou světelnou kulisu nebo naopak potřebujeme kvalitní světlo pro dobré vidění? Je třeba tedy vybírat s rozmyslem. Nejen podle toho, jak se nám líbí, ale také podle jejích funkčních a dalších technických parametrů. Jen tak budeme opravdu spokojeni.