Nebojte se šatní skříně

Vtěsnit svůj současný život do menších obytných prostor může být v mnoha případech dost složité. Ovšem nabízí se možnosti, jak z malých prostorů zařídit takové místo, kde se budete cítit doma, budete mít všechno, co ke své spokojenosti potřebujete.
Systém ukládání
Základním stavebním kamenem menšího bydlení jsou určitě světlé barvy a pořádné osvětlení ve všech koutech interiéru. Větší počet zrcadel umí místnosti na pohled otevřít.  Neuzavřené a neohraničené pokoje přidají na vzdušném pocitu většího prostoru. V případě, že chcete a potřebujete nejen opticky zvětšit, pokuste se o co největší otevření a nutnost oddělení můžete vyřešit paravánem, textilní zástěnou, roletou z přírodních materiálů. Velmi vhodné je použít i skleněné stěny a dveře, nejlépe posuvné, které nepřekáží, vpustí více světla. Jednotlivé pokoje je nezbytné uchovávat v čistotě a uklizené, jinak působí přecpaně, stísněně až depresivně.
Dokonalým úložným prostorem, kam dáte vše a můžete jej umístit, kam chcete, může být vestavěná skříň, která umí vytvořit prostor pro vaše věci, kde by vás to nenapadlo.
Volba funkční, praktické a opravdu kvalitní šatní skříně nebývá tak jednoznačně jednoduchá, jak se může zdát. Rovnováha mezi moderním i elegantním vzhledem, účelností a kvalitou lze ovšem v současné době najít relativně snadno. Využití každého i sebemenšího prostoru má řešení několika variantami. Již zmíněné vestavěné skříně, klasické, nebo vyhledávané šatní skříně s posuvnými dveřmi.
Šatní skříně, disponující posuvnými dveřmi se nehodí pouze do ložnice nebo dětského pokojíčku, ale i do chodby, haly či technické místnosti. Umí schovat a přehledně uložit veškeré věci, jsou velké, elegantní a moderní se snadným otevíráním, šetří především právě tolik potřebný prostor. Do vnitřního uspořádání a systému ukládání je možné si vybrat spoustu doplňků, podle toho jaké věci se do skříně budou ukládat a v jakém množství. Například police, tyče na zavěšení, košíky, šuplíky.
Úložný prostor ložnice
Vestavěné skříně se sestavují přímo na míru a podle vašeho přání. Přes svůj minimalismus si lze jejich konečný vzhled přizpůsobit. Mezi nejoblíbenější úpravy patří provedení ze dřeva i v kombinaci s laminem v tradiční bílé barvě. Zrcadlo zakomponované do designu dveří skříně místnost oživí a dokáže ji opticky zvětšit.