Nové světlo do bytu

Mezi standardní vybavení každého bytu, potažmo i kanceláře, bývá řazen nejen nábytek a různé typy dekorací, ale také světelné zdroje. Už dávno se k osvětlování interiérů nepoužívají svíčky, maximálně pouze v případech, kdy vypadne proud, ale žárovky. Ovšem donedávna ještě standardní žárovky, které se stále v mnoha domácnostech používají, nejsou při dnešních cenách elektrické energie příliš vhodné. Daleko lepší je pořídit si zdroj světla, který nejenže má dobrou svítivost, ale také je zároveň úsporný. Mezi takovéto zdroje se rozhodně řadí i ty na bázi LED technologií.
žárovka osram 40W

Klasika je drahá

Nemalou výhodou LED žárovek je jejich pořizovací cena, která obvykle začíná na dvou stech korunách. To rozhodně není málo, zvláště pokud chcete osvětlit celý byt. Ostatní spořivé zdroje světla na tom však cenově nejsou o moc lépe. Na levné standardní vláknové žárovky, které se prodávaly za dvacet korun jedna, už můžete zapomenout. Nejenže je jejich prodej už nějaký ten pátek zakázaný, ale i za tak nízkou cenu byly drahé. Tento druh technologie se totiž neuvěřitelně přehříval, což mělo negativní vliv jak na životnost žárovek, tak hlavně na jejich spotřebu, která byla enormní. Jistě, LED žárovky pořídíte desetkrát dráž, ale ony také desetkrát déle vydrží. Co je však nejdůležitější, spotřebují za tu dobu daleko méně elektrické energie, což se pozitivním způsobem odrazí na vašich financích. Na začátku tak sice budete muset investovat nemalé peníze, ale ty se vám velice rychle vrátí.
květiny a žárovky

Více tvarů

Nespornou výhodou světelných zdrojů fungujících na LED technologii je také jejich rozmanitost, která je skutečně velká. Můžete si domů koupit žárovku v různých tvarových variacích. Už nejste vázání pouze na jeden tvar, ale můžete si vybírat. Žárovky tak už nemusí být pouze praktické, ale mohou fungovat i jako dekorace. Valnou měrou k tomu přispívá i možnost koupit si LED žárovky v mnoha rozličných barvách.