Udržujte vodu v čistotě díky chemii

Udržujte vodu v čistotě díky chemii


Pokud jste si pořídili nový zahradní bazén, a nyní hledáte základní přípravky bazénové chemie, které vám umožní vyčistit vodu do průzračného stavu, určitě byste ocenili nějaký přehled, co byste měli vybrat. Sortiment je nepřeberný, a proto leckoho může zmást rozsah samotných produktů, které jsou k dispozici. Co je však základem, je dostatečná orientace mezi těmito produkty. To vám umožní vybrat jen to skutečně důležité a té méně důležité nechat na později. Bez jakých přípravků se tedy rozhodně neobejdete?

plavci

Chlór aneb bez toho to nepůjde

Jedná se o prvek, který se aktivně stará o čistotu a nezávadnost vody. Jak jistě víte, tímto prvkem se upravuje i pitná voda, a proto není žádným překvapením, že se bude používat i při čištění vody v bazénu. V sortimentu tedy najdete různé tablety, které mohou mít mnoho podob

  1. Multi 5v1
  2. Start
  3. Rychlorozpustné
  4. Chlor stop

Dalším nástrojem pro dosažení čistoty je prostředek, který dokáže ovlivnit kyselost či zásaditost vody, tedy přípravky ovlivňující hodnotu pH, a to jak směrem dolů, tak směrem nahoru. V základním sortimentu tedy najdete produkt s názvem pH minus a pH plus, díky kterým bez jediného problému ovlivníte kyselost nebo naopak zásaditost vody, čímž ovlivníte nejenom růst mikroorganismů, ale také působení vody na vaši pokožku.

vzorec

Zazimovače jako nadstandardní vybavení

Výše uvedené přípravky jsou opravdu základní, avšak abyste mohli o bazén pečovat po celý rok, neměli byste zapomínat ani na přípravky, které nesou označení zazimovače. Ty mají za úkol připravit bazén na zimní měsíce, kdy by mohlo docházet k praskání samotného tělesa či sten, a to vlivem mrznutí vody, která se někdy nemusí vypouštět.
Sortiment však tímto nekončí, a tak je dobré udělat si přehled mezi všemi různými produkty, které lze můžete najít. Díky tomu získáte možnost starat se o koupací vodu opravdu precizním způsobem.