Zatočte s kouřením

Každý den se na světě snaží odnaučit se kouřit miliony lidí a většině z nich se to nepovede. Důvodem je fakt, že neměli předem připravený plán. Závislost na cigaretách, zvláště pak po mnoha letech, se člověk jen nerada pouští, a tak je nutné se na ni jaksepatří pořádně připravit. Možností, jak s tím seknout, je celá řada. Hlavně byste si měli vybrat takovou, o které si myslíte, že vám bude nejvíce vyhovovat. Nemá totiž cenu jít do toho vyloženě na sílu.

Hořící cigareta

        Nejideálnějším způsobem, jak se zbavit zlozvyku jménem kouření je vyhledat svého obvodního lékaře. Ten vám napíše patřičné léky, případně doporučí další možnosti, kupříkladu docházení za psychologem buďto mezi čtyřma očima nebo v rámci skupiny. Zde záleží na vašich preferencích. Někdo dává přednost kolektivu, jiní zase mají raději soukromé schůzky. Léky samy o sobě nepatří zrovna mezi nejlevnější a také není vhodné je brát kdovíjak jak dlouho, ale jako berlička jsou poměrně účinné., asi jako metadon, který se podává u těžkých závislostech na tvrdých drogách.

        Pokud svou závislost na cigaretách nechcete probírat s jinými lidmi, a dokonce ani s lékařem ne, můžete se dát do odvykání svépomoci. Jednou z dobrý metod je pomalé snižování dávek. První měsíc snižte počet běžně vykouřených cigaret na polovinu. Další měsíc zase na polovinu a pak ještě jednou. Nakonec zjistíte, že kvůli jedné nebo dvěma cigaretám denně nemá cenu kouřit vůbec.
Ničení poslední cigarety

        Pro naprosté tvrďáky existuje ještě možnost číslo tři, a sice skončit ze dne na den. To se lehce řekne, ale hůře udělá. Na první pohled se jedná o dobrý způsob, který by mohl zabrat. Ovšem většina takových pokusů končí neúspěchem. Málokdo totiž vydrží skoncovat se svou závislostí jen tak. V případě, že do toho chce i tak jít, měli byste si vše nejdříve pořádně naplánovat. Vyberte si správné datum, nejlépe začátek roku, nebo alespoň měsíce. Vyhoďte den předem veškeré cigarety a připravte se na pár týdnů utrpení. Prvních sedm až čtrnáct dní je přitom nejhorších. Jakmile toto zvládnete, je dost možné, že nakonec zvládnete i přestat úplně kouřit. Ale ani tak to snadné nebude.