Co je to vlastně darkweb?

Denně trávíme nemálo času brouzdáním po internetu. Buďto jen tak z nudy, nebo hledáme něco konkrétního. Zaslechli jste ale někdy o takzvaném darkwebu? Jak již název napovídá: temný web, jedná se o temnější zákoutí internetu, kam by normální člověk neměl zavítat. Tento web, nebo spíš seznam webů je vytvořený neznámými uživateli a dají se na něm najít zakázané, nebo nelegální věci.
pc kriminalník
Není jednoduché se na něj dostat, takže se nemusíte bát, že se tam dostanete pouhým omylem. Stále se spekuluje, jestli jsou tyto weby vytvořeny pro něčí zábavu, nebo jsou některé nabídky a položky myšleny vážně. Zatím se nedokázalo vypátrat, kdo přesně za vznikem této temné strany internetu stojí a ani není znám způsob, jak ho zastavit.
Možná to ani není třeba, protože na darkweb chodí lidé pouze pro zajímavost než ze serióznějších důvodů. Dokonce je populární i na sociálních sítích. Zejména u platforem na přehrávání videí, kde se tvůrci snaží nalákat diváky na to, co všechno tam našli.
Někteří zachází tak daleko, že si odtud kupují i předměty a sdílí to se svými fanoušky, kteří se na podobné kuriozity rádi podívají. Nejpopulárnější jsou hlavně paměťové disky, flesh disky a podobně. Nebo také tzv. mystery boxy (záhadné boxy), ve kterých se ukrývá zvláštní a nesmyslný obsah.
Lidé jsou ale od přírody zvědaví a chtějí vědět i ta nejtajnější tajemství internetu. Proto možná právě darkweb vzniknul. Bez sociálních sítí by ho nebylo možné jen tak rozšířit. Takže jeho existence závisí na těch “zvědavcích”, kteří mají rádi odhodlání a dobrodružství.
binární kódy a hacker
Vám osobně nedoporučuji ani zkusit vyhledávat, jak se na tento web dostat. Nic zde není myšleno seriózně a můžete narazit na dost zneklidňující obsah. Zejména byste měli hlídat své děti, které se po vzoru svých oblíbených idolů budou snažit nahlédnout na tento web jen tak pro zajímavost.