Kde se dá koupit zářivková trubice 36w

Asi každému je jasné, že žádný přístroj ani při nejlepší péči nevydrží věčně. A to platí i pro osvětlení – nezáleží na tom, jak dlouho nebo jak často jste jej používali, či jak jste se o něj starali nebo v jakých bylo podmínkách, jednou zkrátka přijde den, kdy jej budete muset vyměnit.
zavěšené rozsvícené žárovky
U obyčejných stropních lustrů to obvykle není nic složitého, zkrátka koupíte novou žárovku, kterou vyměníte za tu starou, která již přestala fungovat. Práce ani ne na pět minut, koneckonců většina jich je konstruována tak, aby výměna žárovky byla velmi snadná.

Ovšem co když máte doma zářivku? Zde není většinou situace o moc složitější, stačí jen vyjmout danou nefunkční trubici a vyměnit ji za novou. Sice to dá trochu více práce, ale zvládne to každý jen trochu zručnější člověk.

Problém nastane ve chvíli, kdy začnete shánět specifický typ, zvláště pokud máte poněkud atypické rozměry. Zjistit, kde je dostupná například zářivková trubice http://www.wikiskripta.eu/index.php/Mo%25C4%258Dov%25C3%25A1_trubice 36w nemusí být zrovna jednoduché, zvláště proto, že to není běžné zboží, které najdete v každém supermarketu.

Je to proto, že zářivky, zvláště starého trubicového typu, u nás nejsou mezi běžnými obyvateli příliš rozšířené, a firmy či instituce, které je obvykle mají nainstalovány, jako jsou například továrny či nemocnice, nakupují nové díly přímo od výrobce.
rozsvícená pouliční lucerna
To je samozřejmě jedna z možností i pro vás. Koneckonců dnes má prakticky již každá firma svou internetovou stránku, na které provozuje mimo jiné i e-shop. Z něj pak můžete velmi snadno objednat chybějící část. Jen počítejte s tím, že budete několik dní čekat, než vám jej dodají, a navíc si připlatíte i za poštovné a balné.

Jinou možností je návštěva obchodů s potřebami pro domácnost a kutily, jako je například OBI nebo Baumax. Zde najdete poměrně ucházející výběr, takže je pravděpodobné, že najdete přesně to, co hledáte.