Používání výplňového materiálu

Výplňový materiál je nepostradatelný při zasílání mnoha zásilek, protože má hned několik funkcí a skutečně chrání před poškozením veškerých předmětů.

Používání výplňového materiálu

Někdy je nepostradatelný

Firmy potřebují své zboží poslat dál či přímo k samotnému zákazníkovi, a proto musí často cestovat nespočet kilometrů třeba v kamionu. Aby dorazilo veškeré zboží až do cíle, a to bez poškození, tak se musíme věnovat jeho vhodnému zabalení. Nyní se zaměříme na výplňový materiál, protože některé předměty nemůžou jen tak lítat volně v krabici, což by vedlo k nenávratnému poškození.

bílý polystyren

Občas lze tento materiál použít jako dekoraci, což se vidí nejčastěji u drahých zásilek. Pokud třeba posíláme něco křehkému známému, tak mnohdy postačí zmačkané noviny, ale u firem musíme jít jinou cestou. Pro křehké předměty se velmi často volí bublinková fólie, jenž nádherně tlumí nárazy a rozhodně potěší zákazníka mnohem více než již zmíněné noviny. Pro ochranu před vodou a prachem se zase volíme uzavřené igelitové sáčky. To nezabrání pohybu v krabici, a proto se kombinují třeba s polystyrenem, který je takzvanou formou pro zboží.

Nafukovací sáčky

Kromě zmíněných možností je celá řada dalších, ale vždy pro ně musíme mít vhodnou technologii, aby se třeba sáčky mohli svařovat a byla zajištěna jejich těsnost. Ne tak častou výplní jsou nafukovací sáčky, které mají velké výhody. Prodávají se hned v několika rozměrech a mnohdy v roli, kdy jsou v nenafouklém stavu, a proto zaberou jen málo místa. Oproti tomu třeba polystyren je velmi rozměrný a musíme mu vyčlenit mnoho místa ve skladu.

kartonová krabice

Takto vezmeme potřebné množství sáčků a můžeme se vrhnout na jejich nafukování. Samozřejmě je nebudeme nafukovat pusou, protože k tomu slouží efektivní stroj na výrobu vzduchových polštářků Balteto.cz. Stojí sice pár tisíc, ale máme tak zajištěnou skvělou technologii výplňového materiálu, která zajistí vždy bezpečnou přepravu zboží. Zároveň je to investice do budoucna, jenž vydrží a postupem času se vyplatí. Můžete koupit i ekologické sáčky, čímž samozřejmě šetříte naši planetu.