Spedra aneb další pomoc při problémech s erekcí

Nikdo se s poruchou svého výkonu v posteli nechce chlubit, tím spíše, bavíme-li se o mužích. Jejich ješitnost a ego erektilní dysfunkcí trpí snad více, než co způsobuje tato samotná porucha. Řešit se dá vícero léky, ačkoli naprostou http://www.praha.eu/jnp/cz/potrebuji_resit/zivotni_situace/akce_na_verejnych_prostranstvich/povolovani_prodeje_zbozi_a_poskytovani.html většinu napadne průkopník v tomto oboru, a tím je stará známá modrá pilulka nesoucí název Viagra. Dnes už ale uplynula její ochranná patentní lhůta, což způsobilo, že na trhu se objevilo mnoho generik tohoto zázračného léku. Mezi nimi například Spedra.

couple-677585_1280

Ale pěkně popořádku, pojďme si nejdříve tento lék představit. Jak již bylo uvedeno, jedná se o lék vhodný pro dospělé muže trpící erektilní dysfunkcí neboli impotencí, kteří buď nejsou schopni dosáhnout erekce nebo si ji udržet po celé trvání sexuálních aktivit. Aby byl tento lék účinný, je třeba jisté sexuální stimulace – nic nepřijde jen tak samo. Léčivou látkou je zde avanafil.

Přípravek Spedra je dostupný ve formě tablet v balení po 50, 100 nebo 200 mg, není volně prodejný. To znamená, že k vydání je třeba lékařského předpisu Doporučenou dávku tvoří 100 mg a je třeba ji užít zhruba 15 až 30 minut před očekávanou sexuální aktivitou, přičemž není vhodné užívat více než jednu dávku denně. Užívat jej lze před jídlem i po něm, po jídle ale může nástup účinku trvat o něco déle, než je předpokládaná doba.

vienna-434517_1280

Než vůbec mohl být přípravek zařazen do prodeje, bylo třeba jej otestovat. To proběhlo ve třech hlavních studiích, jichž se účastnilo přes 3400 mužů s poruchami erekce. První testovala zdravé muže, druhá se zaměřila na ty, kteří jsou ještě navíc postiženy diabetem a třetí na jedince po operaci prostaty. Po dobu 12 týdnů byla těmto mužům podávána různě velká dávka přípravku nebo placeba. Spedra se zde ukázala ve všech třech skupinách účinnější než placebo, přičemž procento úspěšných pokusů o pohlavní styk se zvedl ze 13 na 57 %.

Mezi nežádoucí účinky patří bolest hlavy, návaly, zrudnutí kůže, ucpaný nos, bolest zad (toto se ale projevuje pouze na 1 % mužů) a další zanedbatelné účinky. Jejich celkový seznam lze nalézt v příbalovém letáku u léku.