Vločkovač do bazénu pro snadné odstranění koloidních nečistot

Bazén je radost i starost. Nicméně péče a údržba nemusí být nikterak náročnou záležitostí, pokud použijete vhodné přípravky. A důležitá je pravidelnost i prevence proti vzniku nejen nečistotám. Regulérností si tak usnadníte čas i práci okolo bazénu.

bazén

Samozřejmě zvýšenou péči vyžaduje bazén zejména v letních měsících, kdy je největší frekvence využití. Ve vlastním zájmu je třeba dbát na stav a kvalitu vody. Je velmi důležité, aby voda byla čistá a po hygienické stránce nezávadná.

I když se mnozí mohou domnívat, že péče o vodu je náročná. Mít průzračně čistou vodu nemusí být až tak složitým procesem. Vše začíná však už u samotné volby adekvátního zdroje vody s použitím vhodné bazénové chemie. Většinou je voda tvrdá, která obsahuje vysoký podíl hořčíku a vápníku, tudíž je velmi důležité změkčení. Péče o vodu obnáší též neustálý boj proti různým bakteriím i řasám, které způsobují svízel při údržbě bazénové vody.

Dalším faktorem mající velmi negativní vliv na problematické znečištění vody jsou kosmetické přípravky. Jedná se především o pleťové, opalovací a jiné krémy. Nečistoty z těchto produktů odstraníte, jestliže použijete vločkovač do bazénu.

Veškeré mikroskopické a menší nečistoty odstraní tento účinný pomocník. Zakoupit vločkovač do bazénu lze v pevné či kapalné variantě. Poradí si velmi efektivně i s odstraněním koloidních nečistot z bazénové vody.

bazének

Tento produkt pracuje na bázi změny povrchového náboje koloidních nečistot, tím tak dojde k jejich následnému sloučení do větších celků neboli vloček, které jsou již pak za pomoci bazénové filtrace dobře zachytitelné.

Přípravek lze použít i jako prevenci proti právě vzniku těchto mikroskopiských nečistot. V případě již vzniklého problému je zcela nutností. V rámci použití je vhodné přípravek dle návodu rozmíchat nebo rozpustit v menším množství vody a poté vlít po obvodu do bazénu.