Výměnu kuchyňské linky nechte na profesionálech

Výměnu kuchyňské linky nechte na profesionálech


Zdědili jste dům po rodičích či prarodičích a čeká vás jeho rekonstrukce? Některé části domu mohou být zachovány, ale rozhodně to nebude koupelna ani kuchyně?

Komplexní rekonstrukci lze provádět zčásti na vlastní pěst, částečně s výpomocí jednotlivých profesionálních řemeslníků, anebo ji zadat kompletně na klíč jedné firmě, ovšem pokud jste alespoň trochu manuálně zruční, vyplatí se provádět to, co zvládnete sami, svépomocí.

moderní kuchyně

Kuchyně z kuchyňského studia

Svépomocné práce v domech či bytech se týkají zejména jednoduchých řemeslných operací, jako je pokládka koberců či plovoucí podlahy, odstraňování staré malby a následné malování, vyzdívání příček, pokládka sádrokartonu, obkladačské práce, ale přece jen si neporadíte se vším. Kupříkladu na elektroinstalaci musíte zavolat elektrikáře, na výměnu plynového spotřebiče nebo topení instalatéra, a na rekonstrukci kuchyně kuchyňské studio.

prostorná kuchyně

Kuchyně jsou totiž zjednodušeně řečeno složité komplexní systémy sestavené z několika dílčích částí, kam patří nábytek, pracovní desky, vestavěné spotřebiče, vodovodní baterie, dřez a odpady a elektroinstalace (zásuvkové a světelné okruhy, elektrická varná deska atd.).

Kuchyně v Praze 5 by měly být zhotovovány a renovovány na míru profesionální firmou, která se na tuto činnost vysloveně specializuje. Tím vám také odpadne řada starostí s něčím, čemu nerozumíte, s návazností některých operací a s časovým harmonogramem pracovní činnosti. Zatímco se bude rekonstrukce kuchyně odehrávat v tomto duchu, vy se mezitím můžete pustit do toho, co zvládnete sami, například do malování dětského pokoje, pokládky koberce, instalace svítidel a montáže nově zakoupeného nábytku. Můžete pak v průběhu vaší tvůrčí činnosti průběžně sledovat, jak se vaše kuchyně obléká do nového, svátečního kabátu, a můžete samozřejmě být součástí připomínkového řízení, pokud budete poptávat určité změny vůči původnímu projektu.