Jak si zútulnit domácnost skříní na míru

Jak si zútulnit domácnost skříní na míru


Představte si, že jste právě zdědili nebo zakoupili byt v bytovém domě a vstoupili jste do předsíně. Byt je v původním stavu, pouze tu došlo k rekonstrukci elektroinstalace a rozvodů vody, koupelny a kuchyně, což vám alespoň ušetřilo další starosti s řemeslnou prací. Vaší starostí bude tedy „jen“ vybavit byt vhodným nábytkem a podlahovou krytinou. Na podlaze je v této chvíli holý beton, a tak bude zapotřebí vybrat vhodnou dlažbu, plovoucí podlahu nebo koberce.

kočka ve skříni

Budete-li se rozmýšlet, jak upravit předsíň, aby byla útulná a zároveň praktická, možná se zamyslíte nad tím, že se tam hodí botník, zrcadlo, věšáky na šaty a nějaká malá skříňka na odkládání drobností, jako je deštník, čepice, rukavice atp. Máme lepší nápad, což takhle předsíni vtisknout zcela nevšední podobu – uzavřít celou stěnu vestavěnou skříní na míru Sten skříně. Mohlo by to být koncipováno tak, že bude skříň umístěna podél celé stěny od podlahy až ke stropu a bude zakryta posuvnými dveřmi se zrcadlem. Zrcadla mohou být seříznuta do tvaru nepravidelné křivky a dveřím propůjčíte zajímavý ráz například ve světle hnědém odstínu. Uvnitř skříně bude umístěno vše, co potřebujete pro své odívání, a tamní prostor navíc získá na útulnosti a praktičnosti.

šaty ve skříni

Nezapomeňte na štafle – výhodou vestaveb na míru je maximální využití úložného prostoru, většinou se skříně instalují od podlahy až ke stropu a ty stropní fochy jsou pak ideálním úložištěm pro batohy a tašky, sezonní oblečení a obuv, hračky a sportovní potřeby. Abyste však do těch horních prostor měli pohodlný přístup, bude zapotřebí minimálně židle, ale mnohem lepší jsou malé skládací štafle. Ty byste mohli mít uložené ve skříni, postavené na svislo v úzké vysoké přihrádce. Tím pádem budou štafle schované, nebudou nikomu na očích a využijete je i pro mytí oken a svítidel nebo pro malování pokojů.