Co škodí vašemu testosteronu

Co škodí vašemu testosteronu


Slyšeli jste někdy o termínu zvaném „bojuj nebo uteč“? Jedná se o řešení náhle vzniklé stresové situace, se kterou se lidský organismus snaží vyrovnat, aby přežil. V minulosti, před staletími, v době, kdy průmyslová revoluce byla zcela neznámým pojmem, se lidé setkávali se stresem ve velmi omezené míře. Týkalo se to zejména válečných konfliktů, ale ta zas nebývala tak častá a nezasahovala do lidských životů každý den. Navíc existovaly oblasti, kterým se války spíše vyhýbaly, a těmi byly nehostinné horské oblasti, kde se zdržovali víceméně jen místní obyvatelé. Kupříkladu lidský život osmnáctého a devatenáctého století v Krkonoších či Jizerských horách představoval do jisté míry sice fyzicky namáhavou záležitost, ale jinak byl poklidný a mírumilovný.

žena a muž

Kdyby se octl muž z této doby v současnosti a musel by čelit stresovým situacím, které zažíváme v domácnostech, v zaměstnání a v dalším kontaktu s lidmi, v důsledku různých krizí a problémů zejména finančního rázu, možná by se z toho brzy sesypal. Současný stres je sice pozvolný a mírnější, než čelit přímému útoku zdivočelé šelmy v přírodě, ale je téměř trvalý, chronický. A tento jev způsobuje to, že udržuje nadměrně vysokou hladinu kortizolu v těle, což brání vylučování testosteronu.

nevěsta a ženich

Pro muže to znamená velkou psychickou zátěž a postupnou degradaci tělesných funkcí, proto se stává, že mnoho mužů již v produktivním věku ztrácí zájem o sex a jejich erekce nestojí za nic. Snažte se tedy zbavit co nejvíce stresových vlivů z vašeho života a užívejte současně s tím bylinky, které podporují tvorbu testosteronu a současně brání nadměrnému vylučování stresových hormonů. Jsou to například Ženšen a Kotvičník zemní. Budete-li důslední ve svém počínání, nebudete potřebovat Viagru bez předpisu, jejíž užívání může způsobit i velmi závažné vedlejší účinky.