Home office

Jaké výhody nám skýtá home office?
 
1.      Můžeme o hodinku déle spát. Budík tentokrát nenaruší náš blahodárný a posilující spánek.
2.      Nemusíme do sebe rychle „házet“ snídani.
3.      V klidu si zacvičíme ranní rozcvičku nebo si zameditujeme.
4.      Nemusíme se rozmýšlet, co si oblečeme na sebe. Je nám jedno, zda venku prší nebo svítí sluníčko.
5.      Nestresujeme se, že nám ujede tramvaj, autobus, metro nebo vlak. Jezdíme-li autem, nemusíme vyjíždět do rušného provozu na silnicích.
6.      Ušetříme nejméně dvě hodiny svého času, které pak můžeme věnovat další práci nebo dětem a rodině. Máme čas na vyřízení úřadů, jít na třídní schůzky, připravit se na dovolenou atd.
7.      Na oběd či svačinku si zaskočíme do nedalekého bistra, které za tímto účelem vzniklo. Nabídne nám jak domácí prostředí, tak i kvalitní domácí stravu. Nechybí tu ani káva a dezerty. Nebo si pro změnu ukuchtíme něco lehkého dobrého sami „doma“. Vždyť jsme doma.
8.      Můžeme pracovat se svým zvířecím mazlíčkem za zády a těšit se na další dny, kdy se opět setkáme se svými kolegy. Poklábosíme a probereme vše důležité kolem práce i mimo ni.
9.      Proč vymýšlet zápory, když home office je jen někdy. Jako vše – pokud je v určité míře, je prospěšný pro firmu i zaměstnance.
10.  No není toto práce snů pro většinu z nás? Myslím, že ano.
 práce na notebooku
Někdy je možné pracovat i na zahradě, na lavičce v parku, v internetové kavárně nebo dokonce na pláži. Toto vše díky přenosnému počítači – notebooku, jinak ještě řečeno „laptopu“ (anglicky „laptop“ = na klíně). To znamená, že se s ním dá pracovat doslova na klíně. Je o velikosti většího notesu a dá se přenášet ve speciální tašce nebo v batohu.
 přenosný počítač
Home office šetří nejen čas, ale i přírodu. Tím, že svým autem nevyjedeme za prací, nezatížíme životní prostředí oxidem uhličitým. Ušetřený čas naopak můžeme využít k procházce do přírody. Lépe ji poznáme a budeme si jí i více vážit a chránit ji.