Stěhování na Silvestra raději ne

Stěhování na Silvestra raději ne


Někteří lidé rádi zkoumají extrémy a podřizují tomu i svůj životní styl. Zajímají je různé rekordy a kuriozity a možná, že již navštívili i muzeum kuriozit v Pelhřimově. Za kuriózní lze považovat i docela obyčejní stěhování, které uskutečníte na Silvestra. Stěhování Praha v zimním období je vždy náročnější proces, než akce uspořádaná na jaře nebo na podzim, jen si vybavte film „Kulový blesk“, kdyby se jeho aktéři měli prodírat sněhovými závějemi, všude by to klouzalo, a Fazekašova rodina by asi stěží vystěhovala nábytek před dům.

stěhování na Silvestra

Důvěřujte svým pocitům

Stěhování na Silvestra si lze představit jako schůdné řešení pouze tehdy, máte-li jen pár krabic a sportovních tašek s osobními věcmi a stěhujete se například z pronajatého bytu k vašim rodičům, jako student. Tehdy naložíte věci do auta a odvezete je v průběhu dne domů, což vám všehovšudy zabere jen několik hodin.

krabice na stěhování

Únava – přestěhovat kompletní byt nebo dokonce celý rodinný dům na Silvestra je však velmi pošetilý nápad, a zřejmě vám na to nepřistoupí žádná stěhovací firma. Stejně tak na Nový rok. Tuto akci si raději rozmyslete předem, a pokud patříte k milovníkům kuriozit, raději je sledujte z povzdálí. Silvestr je totiž nevhodný zejména pro nastávající únavu, která zastihne každého až po stěhování. Pokuste si představit tento proces jako myšlenkový pokus: Ráno začnete se stěhováním, stěhováci vynáší těžká břemena do auta a všichni se vzápětí přesouváte do nového bytu. Skončíte někdy v odpoledních hodinách a dostaví se únava, kdy budete potřebovat být alespoň pár hodin v klidu. Jenže do toho je již v 16 hodin tma a namísto energie pro vybalování věcí se vám bude chtít spát. Po tak náročném dni zcela určitě. A to samé zastihne i stěhováky. Ovšem po setmění již někteří nedočkavci začnou odpalovat petardy a vy se prostě nevyspíte.

Bujará noc bude trvat až do dvou, do tří do rána, kdy utichnou poslední rachejtle, ale to už můžete být v nemocnici kvůli fyzickému vyčerpání, nervovému kolapsu a možná i infarktu myokardu.