Není to žádná věda

Není to žádná věda


Jestli si myslíte, že je nějaká věda zařídit si vlastní samostatnost na energetické dodávce, tak je to naprosto chybné a nepodložené tvrzení, protože každý, který si kdy dělal solární panely na domě, vám potvrdí opak.

Nejdříve ale pojďme rozebrat, co budete potřebovat.

  1. Kapitál či financování

Valná většina lidí spoléhá na dotační programy, které pokryjí více než padesát procent ceny, umístění i instalace solárních panelů na domy. Tyto dotační programy jsou kriticky nevyužívané a je mnohdy zaručeno, že pakliže o dotaci požádáte, dostanete ji. Byl by tak hřích neušetřit peníze a o dotaci si nepožádat. Pořád je ale třeba mít alespoň nějaký kapitál u sebe, abyste mohli doplatit vše, co přijde po dotaci.

solar-cells-824691_640

  1. Firma, která vám panely doveze a nainstaluje

Samozřejmě, určitě někde existuje někdo, kdo si panely na dům koupí sám a ještě si je sám nainstaluje a připojí a vůbec všechno, jsou takoví experti. Ovšem pokud nemáte nejmenší tušení, co a jak patří nebo co dělat, je nejlepší si od začátku najmout nějakou profesionální firmu, která panely nejen nainstaluje, ale mnohdy pokryje za vás veškeré papírování, co se týče dotací, takže se nemusíte starat naprosto o nic.

solar-system-2939551_640

  1. Baterie, to je jednoznačně dobrá investice

Dnes si můžete baterie nechat nainstalovat k solárním panelům, takže můžete v prvé řadě vyrobenou energii skladovat u vás v bateriích a v případě, že budete mít plno a nachystáno na nejhorší chvíle, můžete přeprodávat zpátky do sítě, což je asi nejlepší způsob, jak získat i nějaký ten pasivní příjem. Jakmile totiž investujete to, co dáte, vrátí se vám to klidně i za několik let a pak už více či méně jen berete zisky a těžíte. Solární energie je v tomhle naprosto špičková.

  1. Opravy, pojištění, kontroly

Vždycky si vyberte takovou firmu, která vám zároveň udělá i servis, opraví, případně bude udržovat panely. Je naprostá hloupost snažit se někde nahánět jinou firmu, když vám to může udělat ta samá.

Ostrovní systémy fotovoltaika jsou jedním ze způsobů, jak se osamostatnit a trochu si i po čase vydělat. Pokud byste měli zájem, určitě navštivte webové stránky a poptejte se více.