S autem z půjčovny vzhůru do hor

S autem z půjčovny vzhůru do hor


Klub českých turistů začal své působení již v roce 1888 a jeho cílem bylo propagovat jeden z nejzdravějších sportů. Možná se to zdá nepochopitelné, že v té obrovské spleti sportovních disciplín právě turistika zaujímá čestné místo v popředí popularity i prospěšnosti lidskému zdraví, ale je tomu skutečně tak. Chcete-li si udržet vitalitu a svěžest i ve vysokém věku, vydejte se spolu s námi do horského terénu. Zabalte si do batohu svačinu, nakoupenou třeba v prodejně zdravé výživy, nezapomeňte na vhodné oblečení a obuv, a můžete se vydat na cestu.

Cestovat do hor je možné hromadnými dopravními prostředky, ale vždy je lepší využít osobní automobil. Nemáte-li zrovna vlastní vůz, lze jej pronajmout v Praze v autopůjčovně aut. Jaké výhody přináší cestování po vlastní ose, osobním autem?

turistika v horách

Nezávislost na jízdních řádech (i neřádech) – jízdní řády dovedou člověka solidně vytočit a vyvést z míry. A pokud se k tomu přidá nějaký neřád, co vás cestou v autobuse či ve vlaku obtěžuje, může být výlet pěkně otravný.

Dostatek místa ve voze – v autě máte vždy více místa a jste tu svými pány. V autobusu a ve vlaku sdílíte své soukromí s cizími lidmi, a to není zrovna příjemné, pokud se vysloveně nechcete s někým seznamovat.

říčka Mumlava v Krkonoších

Flexibilita – s vozem se budete přesouvat z místa na místo podle potřeby, a bude-li to ve vašem zájmu, klidně třeba i o půlnoci. Přizpůsobit se musíte pouze vašemu ubytování v hotelu, penzionu či horské chatě.

Častější zastávky – představte si, že jste právě nasedli do autobusové linky dálkového spoje, který zastavuje pouze v cílové stanici až po dvou hodinách jízdy. Pokud se vám udělá nevolno nebo budete potřebovat jít na toaletu, budete muset obtěžovat řidiče a rázem budete středem pozornosti. Máte tohle zapotřebí, když s autem zastavíte v případě nouze prakticky kdykoli a kdekoli i bez ptaní a obtěžování?