Virtuální sídlo společnosti

Virtuální sídlo společnosti


Každá společnost, firma, společenství, živnostník potřebují mít své sídlo. Nebo lépe řečeno, potřebují adresu, na které bude vedeno, že firma sídlí a která se bude uvádět ve všech důležitých dokumentech. Už jenom když si zakládáte živnostenský list, potřebujete uvést, kde bude sídlo vaší firmy. Ale ne vždy je to tak jednoduché.

sídlo společnosti

Pokud jste malá firma, malý živnostník, nemusíte mít své vlastní firemní prostory. Je to naprosto běžné. Ale jakou adresu tedy do všech důležitých dokumentů zapíšete? Někoho může napadnout, že si jednoduše majitel podnikání zapíše místo svého bydliště. Ale i to může být problém. Ne všichni můžou. Může to být z různých důvodů, ale překážkou může být třeba to, že nemáte na místě, kde bydlíte, trvalé bydliště. To není nic neobvyklého, pokud jste v nájmu. Někteří majitelé nechtějí, aby měli jejich nájemci trvalé bydliště na místě pronájmu. A i kdyby ano, nemusí souhlasit s tím, aby adresa byla vedena zároveň i jako sídlo firmy.

Ale co s tím? Existuje poměrně jednoduché řešení.

Existují totiž agentury či společnosti, které nabízejí možnost virtuálních sídel společnosti. O co v tomto případě jde?

Agentura vám poskytne prestižní adresu, kterou si můžete zapsat jako místo, kde sídlí vaše firma. Tato sídla tam ale bude sídlit pouze virtuálně. Nebudete mít opravdové prostory, jen adresu, kterou si můžete zapsat do všech důležitých dokumentů. A nejenom to, také si můžete na tuto adresu nechat zasílat poštu.

kancelář

Nemusíte si ji ani vyzvedávat hned v okamžiku, kdy vám přijde. Agentura je schopná vám všechny důležité příchozí dokumenty naskenovat a poslat elektronicky, stejně jako upozornění na to, že máte příchozí poštu.

Za tyto služby neplatíte žádné poplatky, vše je zahrnuto již v ceně, kterou platíte za pronájem adresy. Ta je obvykle mnohonásobně nižší, než kdybyste si pronajímali skutečné prostory.