Vyhledáváte si recenze na svého nového zaměstnavatele?

Jste bez práce a hledáte si novou, nejlépe ve svém oboru, městě, kde žijete a za mzdu, která pokud možno nebude nižší než v bývalém zaměstnání. Zvažujete nabídky pracovních agentur, brouzdáte po internetových stránkách různých firem, úřadu práce, koukáte do novin, ptáte se známých, obracíte se i na rodinu. Otázky jsou stále stejné, jen Vás zajímá více věcí než dříve. Vzhledem k tomu, že to s novou prací myslíte vážně a nechcete v ní zůstat na krátký čas, chcete vědět více detailů, které ovlivní Vaše konečné rozhodnutí. Posíláte životopisy, motivační dopisy, chodíte na výběrová řízení a pořád to nevychází, nebo to není to, v co jste doufali.

motocyklista na cestě

Jednou z možností, jak si pomoci v rozhodování ve výběru nového zaměstnavatele je vyhledat si na internetu recenze bývalých nebo stávajících zaměstnanců. Různí lidé mají odlišný náhled na věc, nicméně Vám to pomůže zorientovat se v prostředí firmy právě díky lidem, kteří v ní pracovali, nebo stále pracují. Recenze bývají jak kladné, tak záporné, ve většině případů se pracovníci rádi a hodně rozepisují, především v negativních reakcích. Nicméně Vám všechny uvedené informace hodně napoví, jakáže firma, kde máte zájem pracovat, poskytuje pracovní prostředí, jak se tam pracovníkům líbí, co oni svým zaměstnavatelům vytýkají, co jim připadne nespravedlivé, nebo dokonce nevhodné či neférové. Můžete si udělat docela dobrý obrázek, který Vám pomůže doplnit prázdná místa na pomyslné misce vah, zda se ucházet a bojovat o určitou pracovní pozici nebo nikoliv. Úhel pohledu zaměstnanců, potažmo Vašich budoucích kolegů bývá dobrým ukazatelem Vaší případné spokojenosti i nespokojenosti na novém pracovišti. Je dobré si přečíst více názorů, s rozumem si informace srovnat v hlavě a pochopit, že někdy může byť i nepravdivé informace uvést zaměstnanec, který z firmy odešel za nestandardních podmínek. I to může být otázkou k zamyšlení, proč.

na dvou kolech

Tímto Vaším dobrým rádcem může být Atmoskop, který na svých stránkách lidem skrze oči zaměstnanců přibližuje informace o různých firmách, které na našem trhu působí. Údaje zde zveřejněné jsou tvořeny lidmi, kteří mají nebo chtějí něco o svém zaměstnavateli říci ostatním, ať v pozitivním, tak v negativním smyslu slova. Je jen na Vašem uvážení, do jaké míry Vás jejich názory ovlivní a budou přínosem ve Vašich následujících krocích při výběru nového zaměstnavatele.