Konopí, je dobré či zlé?

Konopí, je dobré či zlé?

Canabis sativa je latinský název pro rostlinu, která má mnoho léčivých schopností, a to lékařsky prokázaných. Přesto je tato rostlina ve středu zájmu těch, kteří ji ničí. Proč? Nebudeme zde rozebírat jejich důvody a budeme se zabývat věcmi, které jsou více relevantní.

Tato rostlina obsahuje několik desítek kanabinoidů, tedy látek, které mohou mít pozitivní vliv. Jedna z nich je THC, a to je právě ona, která je pronásledována a zakazována. Skoro po celém světě. Je jen málo států, kde tomu tak není. Konopí samotné tedy nevadí. Kdo tedy nechce mít potíže se zákonem, myšleno tím u nás v ČR, musí si pořídit CBD konopí, kde se tento kanabinoid nevyskytuje, nebo jen v povoleném množství. CO na tom, že jsou účinky snížené natolik, že pak udělaná mast nezabírá a de fakto se musí vyhodit.

květ konopí

roce tisíc devět set čtyřicet čtyři objevené HHC. Nebylo však dostatečně využito. K tomu došlo až nyní, a to opět v USA. Asi nejdůležitější informace pro nás bude ta, že HHC není zakázaná látka, a tudíž se s ní může volně obchodovat. Takže se používá na úpravu květů sušeného konopí a účinek je stejný, jako by v nich bylo zakázané THC. Tím se vyhneme potížím s naším zákonem.

Jak již výše zmíněny, účinky jsou skoro stejné, jen někteří dotazovaní je uvádějí jako méně působící než THC. To tvrdili ti, kteří již THC poznali. Ti, kteří ne, byli nadšeni.

listy konopí

Tato látka nebyla ještě lékařsky prozkoumána, takže nějaká tvrzení o vedlejších účincích a závislosti jsou přinejmenším položena na hodně chabých základech. Zatím lékaři neprovedli potřebné výzkumy, takže je to z agentury Jedna Paní Povídala. Tedy, JPP. Pokud chcete sami vyzkoušet tuto žhavou novinku, tak ji nekupujte nikde jinde než na odkaze HHC Praha, uvedeném v tomto článku. V tomto obchodě totiž máte jistotu, že je vše pod řádnou kontrolou a nemůžete tak koupě litovat