Nejluxusnější káva světa

Nejluxusnější káva světa


Víte co je cibetka?
Cibetka je zvíře, které si dopřává luxus v podobě kávy. Pojídá kávová zrna, a ta nestráví. Následně je vyloučí, a lidé tak nějak zjistili, že ta kávová zrna přecezená přes cibetku chutnají ještě líp než normální káva. Začali je sbírat, omývat a sušit. Následně putují do pražírny a výsledkem je jedinečná cibetková káva. Kvůli tomu jak tato káva vzniká na světě nemá zase tolik příznivců, protože ne každý má odvahu ji vypít, a to i když je důkladně omytá.

zrna kávy

Kávu si dopřeje téměř každý, protože je to skvělý nápoj, který na nás působí jako antistres. S kávou se nám lépe čtou knihy a lépe se bavíme třeba s kamarádkou. Pití kávy by i dnes mělo být jakýmsi rituálem, který nemáme k dispozici pořád. A kdo chce skutečně dobrou kávu, musí si dát tu práci s výběrem kávy, která bude stát za to. Pro kvalitní kávu se nechodí do supermarketu ale do pražírny, kde najdete skutečné skvosty.

Nejznámější je například Arabica, která se vyznačuje plnou chutí a výraznou vůní. Káva se pěstuje v Asii a Americe a k nám se dostává v podobě nepražených zrn, která si různé pražírny praží samy. Samozřejmě se dováží i hotová káva, která může být v obalech velmi dlouho, a tak o chuť i aroma může přijít. Na chuti to poznáte určitě, že nejde o čerstvě praženou kávu. Té čerstvé se nic nevyrovná.

káva s pěnou

Nezáleží na tom jestli milujete cappuccino nebo vám ke štěstí stačí obyčejný turek, ale v každém případě byste k přípravě měli používat kávu, kterou si sami umelete. Pokud jste majiteli automatických kávovarů, tím lépe. Kávovar si kávu namele sám a rovnou vám připraví váš oblíbený nápoj. Na trhu je velký výběr kávovarů, a ty vám nabídnou několik druhů káv. Kávovary mohou mít i nádržku na mléko, takže si připravíte i cappuccino během chvilky. Kávu si dopřejte kdykoliv budete chtít, ale pijte ji s rozumem.