Ráj pro pěší i cyklisty

Ráj pro pěší i cyklisty


Jednou z lokalit, která nezklame očekávání, je určitě oblast kolem Mikulova. Je to naprosto ideální místo pro lidi, milující aktivní dovolenou plnou pohybu v přírodě. Mikulov Mikulov.galan se nachází zasazený do Mikulovské pahorkatiny a v těsné blízkosti vápencových Pavlovských vrchů s Milovickým lesem.

palava

Pavlovské vrchy jsou plné skalnatých útvarů a krasových jevů, které sem lákají turisty z dalekého okolí. Vyskytuje se zde velice pestrá sbírka rostlin a živočichů. Tato oblast přímo navazuje na Lednicko – valtický areál a na skalnaté pohoří v Rakousku a spolu tak tvoří rozsáhlý přírodní komplex.

V celé oblasti okolí Mikulova je mnoho naučných stezek, a tak je toto místo vhodné pro rodinnou dovolenou, kdy se děti mohou zábavnou formou dozvědět něco o moravské přírodě. Pěší túry po CHKO Pálava oslní rozmanitostí přírody a o výjimečnosti této oblasti svědčí i zařazení na seznam biosférických rezervací UNESCO.

mikulov1

Putování pěšky a na kole vyžaduje dobrou kondici a také místo k odpočinku. Hotel Galant nacházející se v centru Mikulova může být právě tím místem, které dokáže poskytnout kvalitní zázemí pro jednotlivce, páry, rodiny i větší skupiny lidí. To, co tento hotel odlišuje od jiných, je 700 m2 wellness resortu, který je ideálním místem, kde si odpočinout po celodenním výletě v přírodě. Atraktivní je určitě vířivka nebo bazén s výhledem do okolní krajiny, perličková koupel, sauna, masáže, zábaly, péče o pleť, pedikúra.

Před hotelem je velký prostor pro parkování, ubytovat se lze za příplatek i s domácím mazlíčkem, personál je ochotný a přátelský. K dispozici je výborná restaurace, pivo vlastního pivovaru a pro milovníky vína i vinný sklep. Hotelové pokoje jsou vybavené s vkusem a důrazem na zdravý spánek. V celém areálu je zdarma Wi-Fi připojení. Pro větší skupiny jsou k dispozici konferenční sály.